ДИТИНА ЧАСТО КЛІПАЄ ОЧИМА

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ ЧАСТОГО МОРГАННЯ ОЧИМА
У більшості випадків все ж дитина часто кліпає очима через психологічні проблеми. Це нервові тики, природа яких така ж, як і у піднімання брів, посмикування щоки, вздрагіванія. Всі вони проявляються в мимовільному скороченні м'язів обличчя або кінцівок.
Залишати без уваги навіть ледь помітні і швидко які нервові тики батькам не варто. Вони свідчать про те, що дитяча нервова система перевантажена. Трапляється, що дитина стала часто моргати очима внаслідок черепно-мозкової травми або струсу мозку. Якщо хтось у вас в роду страждав нервовими тиками, ймовірність того, що дитина успадкує цю особливість, дуже висока. У багатьох дітей поява нервових тиків супроводжує процеси адаптації до дошкільною або шкільним навчальним закладам. Далеко не кожен малюк легко звикає до зміни звичних обставин і переходу в новий колектив. У більшості дітей в ці періоди спостерігається сильне емоційне напруження. Причиною, чому дитина часто кліпає очима, може виявитися:
занадто сувора вихователька або вчителька;з'ясування стосунків батьками у присутності дитини;переїзд в нове житло;страхи;занадто жорстке виховання і т.д.
«ЛІКУВАННЯ» ДИТИНИ, ЯКИЙ ЧАСТО КЛІПАЄ ОЧИМА
У 80% випадків дитячі нервові тики носять тимчасовий характер, при правильному поводженні батьків зникаючи досить швидко (після усунення психологічних подразників, які їх спровокували).
Як правильно поводитися батькам часто Моргана малюка? По-перше, не варто ігнорувати проблему, очікуючи, що вона пройде сама собою. Своєчасна допомога фахівця значно наблизить день позбавлення від нав'язливого моргання. По-друге, не потрібно намагатися присікати часте моргання, постійно спостерігаючи за дитиною і роблячи йому зауваження. Такими діями ви тільки погіршить емоційне напруження малюка, і будь-які мимовільні рухи повік перетворяться на хронічні, які не піддаються вольовому контролю.
Постарайтеся виявити і виключити всі чинники, що провокують нервові тики у дитини. Проаналізуйте відносини всередині сім'ї і ваші підходи до виховання, переглянете розпорядок сну і харчування дитини, її фізичні та розумові навантаження. Здоровий мікроклімат у сім'ї, повноцінний відпочинок і харчування дитини, хвойні ванни та фіто-чаї, почуття міри в розумових і фізичних навантаженнях – це ключові складові у боротьбі з частим морганням очима.